• Analizy

  • Niezależna analiza - Marka S.A.

   Pożyczki

   Historia białostockiego przedsiębiorstwa działającego w branży finansowej sięga 2006 roku. Początkowo Spółka prowadziła działalność w dwóch miastach – Białymstoku i Lublinie. We wrześniu 2011 roku Emitent zadebiutował w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect i obecnie prowadzi aktywną działalność sprzedażową na terenie dziewięciu województw.

   więcej

 • Felieton

  • Ucinanie strat to slogan ze szkoleń giełdowych. Rzeczywistość jest inna.

   straty

   Pozwól rosnąć zyskom i szybko ucinaj straty”. Piękna stara giełdowa maksyma, jakże prawdziwa, którą niezwykle łatwo wygłasza się na szkoleniach giełdowych. Oczywistym jest, że tylko takie postępowanie pozwala chronić kapitał, co w dłuższym terminie zapobiega całkowitej utracie pieniędzy i zakończeniu przygody z inwestowaniem na giełdzie.

   więcej

  • Jak finansować nowe inwestycje?

   Catalyst

   Inwestycje w nowe projekty zapewniają spółkom rozwój. Problem stanowi jednak  zdobycie kapitału niezbędnego do ich sfinansowania. Korzystnym rozwiązaniem może być emisja papierów dłużnych za pośrednictwem giełdy Catalyst.

   więcej

  • (Nie)przypadkowe relacje inwestorskie

   Obsługa

   Prowadząc relacje inwestorskie spółki publiczne mają do dyspozycji szereg znanych, ustalonych kanałów i narzędzi komunikacji, dzięki którym mogą porozumiewać się z inwestorami. Inwestorzy także wiedzą, gdzie mogą szukać informacji na temat spółek i w jaki sposób kontaktować się z ich przedstawicielami. Nie wszystkie spółki dobrze wykorzystują te kanały i narzędzia, wiele jednak czyni to na poprawnym poziomie.

   więcej

  • 5 lat NewConnect

   Urodziny

   30 sierpnia 2007 r. zarząd warszawskiej giełdy powołał do życia rynek NewConnect w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu. Docelowo był on przeznaczony dla spółek innowacyjnych, z mniejszą kapitalizacją, a nawet dla start up`ów. 

   więcej