• Felieton

  • Giełda nie rzuca słów na wiatr i karze spółki na NewConnect

   Porzadki

   Zachęcam do przejrzenia strony newconnect.pl, w szczególności działu Informacje. Od razu widać, że Giełda nie rzuca słów na wiatr, nie patyczkuje się, a wprowadzenie nowych wymogów dla niesfornych spółek z rynku NewConnect to nie były tylko czcze przechwałki i puste zapowiedzi. Porządki na NewConnect idą pełną parą.

   więcej

  • Inwestujesz w oferty prywatne? Bądź ostrożny i sprawdzaj co podpisujesz!

   Podpis

   Rynek NewConnect, jak wiadomo z zasady jest rynkiem podwyższonego ryzyka. Niemniej o ile nigdy nie da się w całości wyeliminować ryzyka związanego z przyszłym zachowaniem kursu akcji, z niezrealizowanymi założeniami biznesowymi i prognozami, o tyle jednak są obszary zagrożeń, które można wyeliminować jeszcze na etapie samej inwestycji. 

   więcej

  • Analiza techniczna - podstawowe zagadnienia i metody (2)

   analiza

   Analiza techniczna jest jedną z bardziej dyskusyjnych metod oceny i wyboru inwestycji. Wśród uczestników rynku możemy znaleźć takich, którzy uważają ją za coś na pograniczu magii i absurdu. Z drugiej strony są jednak osoby, twierdzące, że jest to jedyna słuszna metoda wspierająca decyzje inwestycyjne, ponieważ każda fundamentalna informacja zostaje szybko uwzględniona w cenie rynkowej, a analiza fundamentalnych czynników nie ma wówczas sensu.

   więcej

 • Spółka pod lupą

  • Baumal Group

   BaumalGroup

   Przedsiębiorstwo BAUMAL GROUP S.A. jest obecnie jednym z wiodących producentów stolarki okiennej i drzwiowej. 

   więcej

  • Klon S.A

   Drzewko

   Klon S.A. to funkcjonująca od 1991 roku firma z sektora przetwórstwa drzewnego, której działalność opiera się na produkcji m.in. tarcicy drewna liściastego, płyty klejonej, a także elementów meblowych i podłogowych. W 2011 r. po przekształceniu w spółkę akcyjną, KLON S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect.

   więcej