• APS liczy na ekomodernizacjęprzemysl

Spółka APS zajmie sie przebudową kotła Elektrociepłowni Białystok. Projekt zrealizuje razem z Metso Automation Polska.

 

Firma Automatyka-Pomiary-Sterowanie (APS) z Białegostoku, specjalizująca się w usługach z automatyki przemysłowej, podjęła się nietypowego wyzwania — będzie uczestniczyła w przebudowie kotła pyłowego-węglowego na opalany biomasą ekologiczny kocioł fluidalny.

 

Sama jednak nie byłaby w stanie tego zrobić — zlecenie zrealizuje ręka w rękę z firmą Metso Automation Polska z Gliwic należącą do fińskiego koncernu Metso, dostawcy zrównoważonych technologii i usług dla energetyki i przemysłu.

 

Białostocka spółka zajmie się pracami związanymi z instalacją aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyką niezbędną w tej inwestycji. Wartości przedsięwzięcia nie ujawniono, ale w komunikacie została ona określona jako „liczba 7-cyfrowa”.

 

To dla spółki bardzo istotna umowa, także ze względu na zakres odpowiedzialności. Roboty obejmują wszystkie etapy realizacji, od projektów poprzez dostawy, montaże po rozruch obiektów powiązanych z istniejącymi u inwestora układami technologicznymi — mówi Bogusław Łącki, prezes  APS. APS istnieje od 1993 r. Oferuje usługi związane z automatyką przemysłową, produkuje prefabrykaty i sprzedaje urządzenia i aparaturę związaną z tym sektorem.

 

W ubiegłym roku spółka uzyskała przychody o wartości 19,4 mln zł i zysk netto w wysokości 894 tys. Firma jest tegoroczną laureatką rankingu „Gazele Biznesu”.

 

Opracowanie:

 

newconnect.pb.pl