• Mabion dostał duży zastrzyk pieniędzy© Christian Delbert - Fotolia.com Spółka zgarnęła 39,7 mln zł dofinansowania na rozwój leku onkologicznego. I prowadzi rozmowy z Biotonem. O czym? Tajemnica.


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) była hojna dla biotechnologicznej spółki. Przyznała jej blisko 40 mln zł wsparcia na zakończenie prac badawczych i zakup instalacji, potrzebnej do wytwarzania leku mabionCD20. Będzie stosowany w leczeniu chorób nowotworowych. Całkowita wartość projektu to 74,8 mln zł. Prezes Maciej Wieczorek zaciera ręce. Jego zdaniem, dzięki dofinansowaniu Mabion będzie mógł sam wytwarzać lek, a nie zlecać jego produkcję na zewnątrz.


Tymczasem "Dziennik Gazeta Prawna" pisze dziś o rozmowach, jakie toczą zarządy Mabionu i Biotonu.Nie wiadomo, co jest ich przedmiotem, ale gazeta spekuluje, że może chodzić o tzw. analogi insuliny. Bioton prowadzi nad nimi badania, ale na razie bez rezultatu. Tymczasem Mabion ma zgłoszenie patentowe technologii, które mogą być stosowane w produkcji analogów. Bioton brał udział w niedawnej ofercie prywatnej Mabionu. Kupił 3,6 proc. walorów.

 

Więcej: newconnect.pb.pl

 

Opracowanie:

 

newconnect.pb.pl