• Śpiewamy Młynarskiego z Kapitalną WarszawąŚpiewamy Młynarskiego z Kapitalną Warszawą

 

27 stycznia w Teatrze Ateneum odbył się koncert „Śpiewamy Młynarskiego”. To kolejne wydarzenie artystyczne realizowane w ramach projektu „Kapitalna Warszawa” 

 

Koncert „Śpiewamy Młynarskiego” był kontynuacją koncertu Galowego, który odbył się 22 września 2013 roku w Zatoce Sztuki w Sopocie. Na deskach Teatru Ateneum w Warszawie wystąpiła szóstka laureatów I edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego: Dominika Barabas, Małgorzata Nakonieczna, Julianna Dorosz, Agata Zakrzewska, Ewa Błachnio i Piotr Kosewski. W drugiej części koncertu można było posłuchać interpretacji najbardziej znanych i lubianych utworów wybitnego artysty w nowych, odświeżonych aranżacjach Fabiana Włodarczyka i Pawła Stankiewicza. Publiczność usłyszała m.in. takie utwory, jak: "Nie ma jak u mamy", „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, "La valse du mal", "Moje serce to jest muzyk", "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę", "Przedostatni walc", "Och, ty w życiu". Niektóre były wykonywane solo, inne - przez zespół artystów. Joanna Trzepiecińska przedstawiła swoją słynną interpretację "Truskawek w Milanówku", Marian Opania zaśpiewał "Jest jeszcze panna Hela", Anna Sroka-Hryń - "Moje serce to jest muzyk", a Arkadiusz Brykalski przypomniał "Och, ty w życiu". Klementyna Umer wykonała m.in. utwór "Tak, jak malował pan Chagall”. Jednym z wykonawców oraz reżyserem spektaklu był Jacek Bończyk.


Śpiewamy Młynarskiego

 

Wojciech Młynarski, sam poprowadził drugą część koncertu, opowiadał o swoich piosenkach, kiedy i w jakim kontekście powstały (każda ma swój społeczny, obyczajowy bądź towarzyski rodowód).
Interpretacja poszczególnych utworów spotkała się z entuzjastyczną reakcją publiczności co potwierdził wyraźny aplauz widowni i występ na bis. 

 

Śpiewamy Młynarskiego

 

Było to kolejne wydarzenie artystyczne realizowane w ramach projektu „Kapitalna Warszawa”. Program zainicjowany przez Giełdę Papierów Wartościowych 17 sierpnia 2013 r. koncertem zespołu „Les Tambours du Bronx” i Lecha Janerki to inicjatywa, której celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku rynku kapitałowego i promocja Warszawy jako centrum kapitałowego Europy Środkowo-Wschodniej. To także promocja wiedzy o inwestowaniu i oszczędzaniu poprzez ciekawe i interaktywne akcje edukacyjne tj. Szkoła Giełdowa, symulator warszawskiego parkietu GPWtr@der, Kapitalna Gra (Szkolna Internetowa Gra Giełdowa), czy Dzień Otwarty na GPW.

 

Śpiewamy Młynarskiego

 

Do najważniejszych realizacji minionego roku w ramach „Kapitalnej Warszawy” należą – obok inauguracyjnego koncertu „Giełda dla Warszawy”, który zgromadził na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego ponad trzy tysiące osób – koncert „Czarno-białe ślady” poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego oraz wystawa przedwojennych akcji, którą można oglądać w budynku Centrum Giełdowego przy ul. Książęcej 4.

 

Śpiewamy Młynarskiego


Więcej informacji na www.kapitalnawarszawa.pl

Mecenasi koncertu „Śpiewamy Młynarskiego”, Partnerzy „Kapitalnej Warszawy”: ABBEY House, Atende, Boryszew, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Infomex, KDPW, PGNiG.
Patroni medialni: Polskie Radio Program Trzeci, „Gazeta Wyborcza”, GPW – Media

 

Opracowanie:

 

GPW SA