• GPW zagra razem z WOŚPGPW zagra razem z WOŚP

 

Giełda przekazała na rzecz fundacji WOŚP komputer Tandem, który był sercem warszawskiej giełdy przez 12 lat. Nadal można również licytować kolację z prezesem GPW Adamem Maciejewskim, która jest częścią wspólnego grania!

 

W trakcie tegorocznego finału WOŚP będzie można wylicytować nie tylko złote serca Orkiestry, ale także „serce” warszawskiej giełdy. GPW przekazała na rzecz fundacji ważny element swojej historii, część systemu transakcyjnego WARSET - komputer Tandem, który przez dwanaście lat obsłużył ponad 3 tys. sesji giełdowych. Przeszła przez niego część z ponad 148 mln transakcji, które wygenerowały obrót o wartości ponad 4 bln zł.

W kwietniu ubiegłego roku GPW wprowadziła nowy system transakcyjny UTP, dotychczasowy WARSET odszedł na zasłużoną emeryturę. Przekazana na rzecz fundacji część starego systemu ma przede wszystkim wartość sentymentalną. Jesteśmy przekonani, że to istotny element historii, zwłaszcza dla uczestników rynku kapitałowego, który dojrzewał w Polsce przez ostatnie dwadzieścia lat, aby w efekcie uczynić z warszawskiej giełdy lidera wśród giełd Europy Środkowo-Wschodniej.

Do uruchomienia Tandemu wymagany jest zakup licencji na system operacyjny NonStop Kernel oraz rozbudowa o system pamięci dyskowej i konsolę systemową. Mamy nadzieję, że komputer będzie cieszył się powodzeniem w licytacji. Jego futurystyczna czarna bryła z pewnością będzie się świetnie prezentować w każdym nowoczesnym wnętrzu biurowym i mieszkalnym, a niepowtarzalna historia będzie cenną wartością dodaną.

Dodatkowo uczestnicy akcji WOŚP mogą wziąć udział w licytacji kolacji z Adamem Maciejewskim, prezesem zarządu GPW. 


Serdecznie zapraszamy do udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytować można na stronie: www.aukcje.wosp.org.pl. Licytacje trwają do 27 stycznia!

 

LICYTUJ!

 

Kolacja z Prezesem GPW Adamem Maciejewskim 

Komputer TANDEM

 

*** 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada  2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie http://www.gpw.pl