• Arrinera informuje o testach autaArrinera informuje o testach auta

 

Arrinera poinformowała na swojej stronie, że na przełomie września i października odbyły się testy ramy modelu, który ma być polskim superautem.

 

Firma informuje, że w testach ramy modelu Arrinera Hussarya wziął udział Brytyjczyk Lee Noble. Testy odbyły się w Warszawie i w Motoparku Ułęż.  

 

- Podczas testowania jeżdżącej ramy wykorzystane zostało urządzenie firmy Racelogic służące do analizy wyników jazdy. Dane zarejestrowane przez urządzenie pokazały, iż w zakręcie zostało osiągnięte przeciążenie 1,4 g. Planowany cykl testów zakładał badanie ramy w zakresie niskich i średnich prędkości, dlatego też limit prędkości maksymalnej został ustalony na bezpiecznym poziomie 250 km/h. Testy w zakresie prędkości od 250 do 350 km/h planowane są na przyszły rok, lecz już z nadwoziem i na innym torze badawczym - między innymi w Wielkiej Brytanii - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie Arrinery.  

 

Firma nagrała też materiał wideo z testów, który znalazł się na portalu YouTube.

 

 

Historia polskiego superauta ma już kilka lat, a w tym czasie spółka często trafiała na łamy "Pulsu Biznesu", głównie z powodu kontrowersji związanych z planowaną produkcją i niepokojami inwestorów.  

Arrinera Automotive jest spółką zależną notowanego na NewConnect Veno. Pod koniec października informowaliśmy, że Veno sprzedało za 5,23 mln zł wszystkie akcje i warranty Arrinera Automotive do spółki zależnej FUND1  Veno. Jest to związane z optymalizacją podatkową - spółka zależna jako FIZAN jest zwolniona z podatku dochodowego. 

 

W redakcji Pulsu Buznesu powstały też dwa głośne materiały wideo na temat samochodu.  

 

Tak szukali polskiego superauta: https://www.youtube.com/watch?v=pyI3hiI-keY 

 

Pokaz Arrinery w Warszawie: https://www.youtube.com/watch?v=G36AntlW2Z0 

 

Opracowanie:

 

Puls Biznesu