• Knock-out na NewConnectVivid Games

 

Podczas gdy na głównym parkiecie inwestorzy doszukują się symptomów Rajdu św. Mikołaja, sytuacja na NewConnect prezentuje się znacznie mniej optymistycznie. NC Index dokładnie 6 grudnia otworzył się na najniższym historycznym poziomie 33,16, kontynuując tego dnia spadki i kreśląc jednocześnie charakterystyczny „młotek”, którego długi cień dolny osiągnął poziom 32,94. 

 

Następne dni przyniosły nieco otuchy i odwrócenie krótkoterminowego trendu, który może okazać się jedynie korektą w obliczu trudnej sytuacji na małym parkiecie.

 

Bez względu na warunki okazuje się jednak, że możemy odnaleźć spółki mogące pochwalić się globalnym sukcesem w ostatnim kwartale 2012 r. 

 

Mowa tu o Vivid Games, bydgoskiej spółce z branży informatycznej, zajmującej się projektowaniem i tworzeniem gier na różne platformy mobilne. 

 

W połowie listopada studio wydało na platformę iOS, sportową grę Real Boxing, która będąc pierwszą tak poważną produkcją spółki, wdarła się przebojem na listy sprzedaży. Tytuł otrzymał wyróżnienie Apple Editors’ Choice oraz sporo pozytywnych recenzji. 

 

Nie jest jednak istotna dopracowana grafika czy innowacyjny system sterowania polegający na odczytywaniu ruchów gracza przy pomocy przedniej kamery tabletu. Projekt Real Boxing kosztował blisko 1 mln zł i co ważniejsze koszta te zwróciły się w przeciągu dwóch tygodni. 

 

Spółka jeszcze przed premierą swojego hitu chwaliła się 90% wzrostem sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego. Ponadto prognozy Vivid Games na koniec br. to przychód ze sprzedaży na poziomie 5 mln zł oraz zysk netto rzędu 0,7 mln zł. Studio dąży wprost do  spełnienia tych oczekiwań, zapowiadając już pierwszą dużą aktualizację gry oraz stworzenie wersji na inne platformy, swoje zainteresowanie wyraziło nawet Sony, chcąc dołączyć Real Boxing do oferty tytułów na swojej nowej przenośnej konsoli PlayStation Vita. 

 

Wszystkie te informacje pozytywnie wpłynęły na kurs spółki, który już kilka dni po premierze zaczął powoli piąć się do góry. Niewykluczone, iż sytuacja ta stanie się punktem zwrotnym w działaniach spółki, a marka Real Boxing w długim terminie może bardzo pozytywnie zaskoczyć graczy i inwestorów wspierając wyniki Vivid Games.

 

Opracowanie:

 

SII