• Prymus Prymus

 

Autoryzowany Doradca

 

Rubicon Partners Corporate FinanceS.A.

Nazwa spółki

 

Prymus S.A.

Dziedzina (sektor gospodarki)

 

Sektor: usługi i przemysł

Rodzaj oferty (prywatna/publiczna)

 

Debiut bez emisji akcji 

Przewidywany termin debiutu spółki na NewConnect

 

 31.08.2012

Liczba akcji po emisji

 

Po i przed emisją: 10.000.000

WWW

 

www.prymussa.pl

 

 

 źródło: GPW Media

 

Głównym profilem działalności Spółki jest handel surowcami chemicznymi dedykowanymi dla chemii budowlanej, poligrafii, włókiennictwa, przemysłu drzewnego  i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Począwszy od 2004 roku Prymus S.A. jest dystrybutorem dyspersji  i klejów produkowanych przez Duslo as, sprzedawanych pod marką Duvilax®. W chwili obecnej w swojej ofercie firma posiada ponad 70 typów różnych dyspersji. Zakres oferty produktowej jest bardzo szeroki, począwszy od homopolimerów octanu winylu, poprzez dyspersje polioctanu winylu modyfikowane akrylanami oraz VeoVa po dyspersje akrylowe i sterynowo - akrylowe. Mocną stroną Spółki jest możliwość dostosowania produktu do konkretnego zapotrzebowania klienta. W tym zakresie Spółka jest w stanie sprostać większości zleceń dzięki współpracy z wyspecjalizowanym laboratorium Duslo a.s.

 

Oprócz szerokiej bazy dyspersji, Spółka zajmuje się handlem surowcami stosowanymi do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz innymi chemikaliami (PP, PS, PE, ftalany: DINP, DOP, octany, odpieniacze i inne).

 

 

 

Prymus 

Rys. 1 Oferta społki

Źródło: Opracowanie własne

 

Spółka prowadzi również działalność produkcyjną w zakresie wytwarzania preparatów gruntujących: uniwersalnych i specjalistycznych. Od lutego 2011 roku Prymus S.A. posiada pozwolenie wydane przez Ministerstwo Zdrowia, na obrót produktem biobójczym - preparatem gruntującym UNI-PRYM® . Jest to innowacyjne rozwiązanie, które do tej pory nie było wykorzystywane w żadnym tego typu produkcie na rynku polskim. Jego zadaniem jest nie tylko gruntowanie ale też i  ochrona powłoki przed grzybami i glonami. Unikalna formuła działająca dwufazowo wnika do podłoża, wzmacnia je, zmniejsza nasiąkliwość, poprawia przyczepność oraz efektywnie zabezpiecza powłokę na którą została naniesiona.

 

Do produktów gotowych oferowanych przez Spółkę należą również kleje do styropianu oraz kleje do drewna o klasie odporności na wodę D2, D3, D4.

 

Prymus S.A. działa także w branży finansowej udzielając leasingu (głównie samochodów osobowych) i faktoringu oraz inwestując sporadycznie w instrumenty finansowe. Działalność finansowa stanowi ok. 8% całości przychodów firmy.

 

Te trzy formy działalności Spółki: dystrybucja surowców chemicznych, produkcja wyrobów gotowych i działalność finansowa pozwala na optymalne wykorzystanie kapitału oraz na zminimalizowanie wahań związanych z sezonowością sprzedaży, która zwłaszcza w branży chemii budowlanej znacząco wpływa na osiągany wynik finansowy.