• WakePark rozpoczyna ofertę prywatnąWalePark


Nazwa Spółki 

WakePark S.A. 

Siedziba Spółki 

Wrocław

Autoryzowany Doradca 

Certus Capital sp. z o.o.

Termin Private Placement 

Luty 2012 r.

Planowany termin debiutu 

II kwartał 2012 r.

Wartość emisji 

ok. 880 tys. PLN

Strona internetowa Spółki 

www.wakeparkwroclaw.pl

Strona internetowa Autoryzowanego Doradcy 

www.certuscapital.pl

 ObrazŚrodki pozyskane w ramach Private Placement zostaną przeznaczone na zwiększenie skali działania Spółki poprzez
budowę kolejnego obiektu, który zostanie zlokalizowany w Zgorzelcu. Na terenie nowego WakeParku znajdzie się
dwumasztowy system wyciągów do nart wodnych i wakeboardingu, zaplecze gastronomiczne, sklep i wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Kolejnym istotnym krokiem w rozwoju Spółki będzie rozbudowa infrastruktury na terenie istniejącego kompleksu „WakePark Wrocław” poprzez wybudowanie dwóch dodatkowych wyciągów 2.0, co znacznie zwiększy przepustowość obiektu oraz dalsze zagospodarowanie terenu, w tym rozbudowę strefy dla osób niepływających.

 

Oprócz zwiększenia mocy operacyjnych, Zarząd WakePark S.A. zakłada również intensyfikację działań marketingowych w zakresie promocji poszczególnych wakeparków, jak i zwiększania popularności sportów wodnych wśród Polaków.

 

Spółka WakePark S.A. została zawiązana w grudniu 2010 r. przez pasjonatów sportów wodnych, którzy od wielu lat są związani z takimi dyscyplinami jak wakeboarding, narty wodne czy snowboarding. Obecnie Spółka zarządza jednym obiektem „WakePark Wrocław” zlokalizowanym na terenie ośrodka Rekreacyjno-Sportowego „Glinianki” we Wrocławiu. „WakePark Wrocław” to nowoczesny kompleks sportów wodnych i jedyny tego typu obiekt na Dolnym Śląsku, gdzie na dwumasztowym systemie wyciągów można spróbować swoich sił w jeździe na nartach wodnych i wakeboardingu. Ważnym atutem kompleksu jest również jego lokalizacja - nieopodal nowowybudowanego stadionu.

 

„WakePark Wrocław” umożliwia aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu nie tylko miłośnikom sportów wodnych. W obszarze swojej działalności Spółka prowadzi również szkółkę, klub sportowy, punkt gastronomiczny, wypożyczalnię oraz sklep ze sprzętem sportowym, gdzie można nabyć i wypożyczyć sprzęt cenionych marek oraz zasięgnąć fachowej porady. Ponadto na terenie obiektu znajduje się Zielona Strefa, czyli specjalnie odnowiony i przygotowany teren dla osób niepływających. Ważnym elementem działalności WakePark S.A. jest również organizacja event’ów. Do tej pory Spółka zorganizował takie imprezy jak: „Wroc Love Water”, „Wake & Night” czy „Zakończenie sezonu WakePark Wrocław”, które zgromadziły liczną rzesze uczestników.

 

Obraz 1

 

Planowana rozbudowa obiektu „WakePark Wrocław” ma również niemałe znaczenie ze względu na organizację przez Wrocław The World Games 2017 czyli Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 r. Wydarzenie to jest jedną z największych imprez w historii Polski, zaraz po Euro 2012 r. z którą również Zarząd WakePark S.A. wiąże duże nadzieje, gdyż jedną z dyscyplin The World Games jest narciarstwo wodne, a   docelowe zwiększenie liczby wyciągów z jednego do trzech umożliwi obsługę imprezy tego rozmiaru.

Pomyślna realizacja strategii rozwoju Spółki przełoży się na wzrost wyników finansowych WakePark S.A. W okresie od 1 stycznia 2012 roku do 31 grudnia 2012 r. Spółka prognozuje osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 1.063 tys. zł oraz 200 tys. zł zysku netto. 

 

Obraz 2

 

Inwestorzy zainteresowani objęciem akcji spółki WakePark S.A. proszeni są o kontakt z Autoryzowanym Doradcą – firmą Certus Capital sp. z o.o.

 

Opracowanie:

 

Certus Capital